Stay on this page and when the timer ends, click 'Continue' to proceed.

Continue in 17 seconds

Bánová mala lídra zo Zvolena na lopate. Viaceré sľubné šance na víťazný gól nevyužila

Source: myzilina.sme.sk

ZVOLEN. Futbalisti Bánovej remizovali na ihrisku vedúceho celku tretej ligy vo Zvolene 1:1. Zverenci Jozefa Schmieda však boli počas celého zápasu lepším tímom. Od 57. minúty hrali hostia v početnej výhode po vylúčení domáceho hráča, ale viaceré sľubné príležitosti nepremenili.

V 25. kole privíta Bánová v sobotu 4. mája Lehotu pod Vtáčnikom.

MFK Zvolen - TJ Jednota Bánová 1:1 (1:0)

Góly: 2. M. Starší - 52. B. Gluvić. ŽK: M. Starší - M. Zavadzan, B. Gluvić. ČK: 57. E. Gaško (2. ŽK). Rozhodoval Chromý, 293 divákov.

DOMÁCI: A. Krejčí - E. Gaško, M. Konder, P. Prikryl, I. Šteiniger (46. D. Kalmár), J. Nosko, G. Snitka, M. Michal Sučák (59. N. Miloš Pollák), P. Solivajs (65. M. Muráň), M. Lichý (46. P. Telúch), M. Starší.

HOSTIA: D. Kúdelčík - M. Zavadzan, J. Mráz, Š. Káčer, P. Jasenovský (84. I. Moravčík), B. Gluvić (88. B. Ezekiel Isaiah), P. Sekerka, B. Ďurana, R. Ozimý, S. Bičan, R. Chupáň.

V zápase u lídra tabuľky chýbali Bánovej dvaja hráči základnej zostavy - stredný záložník Ľuboš Horecký, ktorý počas týždňa absolvoval operáciu pruhu a mužstvu bude dispozícii zrejme až koncom mája, a pravý obranca Patrik Bielik, ktorý tesne pred zápasom ochorel.

Domáci udreli hneď z prvej akcie, keď prienikovú prihrávku medzi dvoch stopérov dostal Starší, ktorý prešprintoval zadákov Bánovej a sám zoči-voči Kúdelčíkovi poslal povedľa neho loptu do siete. Hral sa vyrovnaný futbal bez väčších príležitostí. Bánová mala loptu častejšie na kopačkách, domáci väčšinou hrozili po dlhých nakopávaných loptách na útočníkov, ale hostia ich mali prečítaných a tieto situácie si postrážili. V 27. minúte zahral štandardku zboku pokutového územia Jasenovský, ale Gluvić hlavičkoval tesne nad brvno.