Stay on this page and when the timer ends, click 'Continue' to proceed.

Continue in 17 seconds

Istebné sa postaralo o prvé jarné prekvapenie, jesenný majster prišiel o neporaziteľnosť

Source: myorava.sme.sk
Author: Tomáš Ferenčík, Kristýna Peštová, Saša Mikulášová, Nadežda Chovančáková

Istebné (v ružovom) pripravilo Oravskej Jasenici prvú prehru v súťaži. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Oravská futbalová liga internacionálov odštartovala oficiálne jarnú časť. Jesenným majstrom sa stala Oravská Jasenica, ktorá ale nezačala najlepšie. Na ihrisku Istebného prvý raz prehrala a to dokonca bez streleného gólu.

Z víťazstva sa tešili v Breze internacionáli Tvrdošína, pre ktorých je to prvé tohtosezónne dosiahnuté na ihrisku. Doteraz mali na konte iba jedno za kontumáciu.

Na tretiu priečku poskočil po výhre v Nižnej Oravský Podzámok.

Breza - Tvrdošín 2:3 (1:2)

Góly: P. Sitárik, Ľ. Pepucha - L. Repka, M. Sirota, T. Ferenčík

Domáce mužstvo prehralo v tomto zápase nezaslúžene. Hlavne za výkon v druhom polčase malo bodovať.

Breza sa v prvom polčase ujala vedenia, keď strela Sitárika spoza šestnástky aj trochu so šťastím skončila v sieti. Tvrdošín odpovedal po rohovom kope Medveckého a gólovej hlavičke Repku.

Hostia otočili stav po skvelej práci Repku pri postrannej čiare. Do brejku vysunul Ferenčíka, ktorý nahrával Sirotovi do prázdnej brány.

Tvrdošín výborne vstúpil do druhého dejstva. Palider vysunul Ferenčíka, ktorý nezaváhal. Lenže potom už dominovala na ihrisku Breza. Vytvorila si množstvo šancí. Hostí viackrát podržal brankár alebo pomohla obrana. Raz zvonilo aj brvno.

Šesť minút pred koncom sa predsa len domáci dočkali. Voška naservíroval Pepuchovi do odkrytej brány. V nervóznom závere Breza tlačila, ale gólovej odmeny sa už nedočkala. Do otvorenej obrany mohla ešte inkasovať, ale Medvecký nevyužil samostatný únik.

Domáci celok privítal lídra súťaže, ktorý doposiaľ nestratil ani jeden bod. Zápas začal vo vysokom tempe na oboch stranách. Už v 4. min sa ujali domáci vedenia. Vysunuli Michnu, ktorý zakončil popri brankárovi.

V 8. min sa presadil znovu Michna. Potom sa osmelili aj Jaseničania. Mali náznak šance, ale gólovo sa neujali. Na 3:0 pre Istebné zvýšil v 18. min Lacko a tak sa skončil aj prvý polčas.

Do druhého nastúpili hostia zvrátiť nepriaznivý stav. Mali na to šance, ale tie buď pochytal brankár Serdel alebo mu pomohli zblokovať obrancovia. V druhom polčase už gól nepadol a tak domáci pripravili lídrovi súťaže prvú prehru.

Súperi ponúkli vyrovnanú partiu, no s tým rozdiel, že góly padali iba do jednej brány. Oravský Podzámok poslal v prvom polčase do vedenia Lukáš Kováč, ktorý sa presadil aj po prestávke. Na konečných 0:3 upravil z jedenástky Pavol Maslo.

Nižná mal hlavne nebezpečné strely, ale tie Anton Novák všetky pochytal. Chceme pochváliť výkon rozhodcu Ľuboša Šavola. Síce domáci neboli spokojní, ale rozhodoval spravodlivo.