Futbal V. VI. liga: Liptovský Hrádok mal súpera na lopate

Source: myliptov.sme.sk

OŠK Švošov - MFK Bytča 1:3 (0:0)

Góly: 68. Š. Žiara - 50. Valášek (z 11 m), 66. Pavlík, 90. Hundák, 150 divákov.

Domáci: Raček - M. Žiara, L. Drdák, Droppa, Kraľovanský, Sajdák, Š. Žiara, Soumar, Sidor, Považský (62. Miľan), S. Roštek.

Konfrontácia medzi štvrtým a druhým tímom aktuálnej tabuľky vyznela pre hostí, keď všetko podstatné sa udialo v druhej štyridsaťpäťminútovke. "Aj napriek prehre chcem chlapcov pochváliť za predvedený výkon. Každý jeden z nich dal do toho všetko - srdce a bojovnosť," rozhovoril sa domáci kormidelník Michal Poništ. "Na prestávku išli mužstvá za bezgólového stavu. Škoda dvoch našich nevyužitých stopercentných príležitostí. Jednu šancu mali aj hostia. Tí sa po prestávke ujali vedenia z diskutabilnej jedenástky. Žiaľ, v ďalšom priebehu sa nám zranili dvaja hráči, a tak 25 minút mužstvo dohrávalo len s desiatimi mužmi. Posledný gól padol, keď už sme hrali vabank. Viac k zápasu radšej nepoviem, lebo na niektorých ľudí by som bol veľmi kritický. Ide o sklamanie z hráčov i predstaviteľov klubu. Nemôže sa stať, aby sme na domácom ihrisku nemali s kým hrať. Už teraz sa treba vážne zamyslieť nad budúcnosťou futbalu v obci."

ŠKM Liptovský Hrádok - OFK Teplička nad Váhom 3:4 (1:3)

Góly: 11. Gustavo Pereira Calvacante, 66. a 83. Pastva (1 z 11m) - 16. F. Poljak, 17. Sušienka, 24. Bielik, 90. Gajdošík

DOMÁCI: Tutura - Maťaš, Vyšný, Pastva (83. Martin Tekeľ), Ovšiak, Klein, Šintaj (83. BARANČÍK), Plocha (68. Hanula), Douglas Campos Cardoso, Škultík (61. Ruan Nascimento Oliveira), Gustavo Pereira Calvacante

HOSTIA: Matejčík - Šesták, Marušák, F. Poljak (83. F. Šeliga), F. Šeliga (61. Staník), Kulas (61. M. Šeliga), Sušienka (72. Hikaník), Gajdošík, Bielik (46. May), M. Poljak, Blaščik

Súpera na lopate mal Liptovský Hrádok, no opäť mu chýbal kúsok šťastia, keď gól dostali v nadstavenom čase druhého polčasu. "Polčas sme síce prehrávali dosť nešťastne 1:3, no v druhom polčase ukázali chlapci bojovnosť a podarilo sa im vyrovnať. Gól sme dostali zo štandardky v 92. minúte zápasu, ale podľa mňa sa zahrávať nemala, no nech si urobí názor na to každý sám. Ďakujem všetkým, ktorí si našli cestu na štadión. Začína pribúdať ľudí na tribúne, čo je dôležité. Máme na čom stavať. Chcem sa poďakovať aj deťom z kategórií U9 až po U15, ktoré chodia fandiť," uzavrel po zápase Lukáš Kmošena, tréner Liptovského Hrádku.

ŠK Závažná Poruba - ŠK Olympia Bobrov 1:4 (0:1)

Góly: 62. Devoša - 19. Mravec, 52. a 71. M. Kasan, 86. Kurják

DOMÁCI: Bartoš - Glončák, Janec, Hladký (37. Bobrík), Frian, Porubän (62. A. Kondula), Devoša (82. Zawisz), Garguš, D. Kondula (62. Adzima), Podhorány, Moravčík

HOSTIA: Kormaňák - Ľ. Pisarčík, Jaroš, Kurják, Betušťák, M. Kasan (86. J. Pisarčík), Gonda, Bobák, Nákačka (82. Mušák), Hollý (59. Fidrik), Mravec (86. Gužík)

Závažná Poruba hostila lídra tabuľky Bobrov, ktorý na Liptove ukázal, prečo mu patrí prvá priečka. "Súper hral veľmi dobre. Bol lepší azda v každom aspekte zápasu. My sme nehrali smerom dopredu zle, no v obrane to škrípalo. Mali sme aj nejaké šance, no gól sa nám podarilo streliť len jeden. Súper vyhral zaslúžene," zhodnotil zápas Eduard Mydliar, tréner Závažnej Poruby.

VI. liga

TJ Družstevník Blatnica - OŠK RENOP Liptovská Teplá 0:4 (0:2)

Góly: 21. Greguška, 37. a 76. Almaský, 69. Foťko, 150 divákov.

Hostia: Žiaran - Greguška (72. Eliáš), Brtko (81. Pažítka), Slovák, Almaský, Kvasničák, T. Gejdoš, Eliaš, Matula, Foťko (76. F. Gejdoš), Milan.

Líder tabuľky v Blatnici nedovolil ani náznak nejakej zápletky.

"U tohto súpera sme ešte nikdy nevyhrali, a tak bol z neho väčší rešpekt. Už v prvom polčase chlapci využili svoju prevahu a získali dvojgólové vedenie. Keď sme prikrášlili skóre na 3:0, došlo aj prestriedaniu, aby každý si zahral. Mužstvo stretnutie zvládlo v úplnej pohode, pričom domáci mali azda jediná šancu," vyjadril sa k trojbodovému zisku tréner Teplanov Ján Kovalčík.

ŠK Turčianska Štiavnička - OŠK Likavka 2:1 (2:1)

Góly: 5. a 40. Dominik Badáň - 7. N. Prochádzka, 100 divákov

HOSTIA: D. Betyar - M. Gallo, V. Kokavec, I. Baláž, M. Kovalčík, P. Kozica, M. Klačko, P. Naď, J. Lukáč, M. Didek, N. Prochádzka.

Posledná Likavka na ihrisku deviatej Turčianskej Štiavničky odohrala slušnú partiu, ale bez bodového zisku. "Je to krutá prehra," uviedla predsedníčka likavského klubu Daniela Bubniaková. "Nezaslúžili sme si odísť s prázdnymi rukami. Chalani podali veľmi dobrý výkon. V prvom polčase sme boli lepším tímom a v druhom sa hra vyrovnala. Štiavnička v 5. min. išla do vedenia, no my sme expresne zareagovali, po krásnej akcii na jeden dotyk. Škoda však inkasovaného gólu takmer do šatne. Na začiatku druhej polovice bola šanca na vyrovnanie, ale zostala nevyužitá. Potom sa súper už viac - menej zameral len na brejky."

Hostia: Mikušiak - Hyben, Da Silva, Razuck (84. Volaj), Da Costa, Dunčko, Živković, Prelec, Brtáň (74. Pekarčík), Podstrelený (64. Kokavec), Jurík.

Smelo možno povedať, že išlo o šláger kola, veď sily si zmerali susedia z vrchu tabuľky. Do nedele tretia 45 - bodová Bystrička a druhá Palúdzka, ktorá mala o štyri body viac. "Mužstvo odohralo ťažký zápas proti kvalitnému súperovi. Ten našich chlapcov donútil siahnuť až na dno svojich fyzických síl. Na konci už bolo vidno, že sú totálne vyčerpaní. Od 3. min. sa viedlo 1:0 a dianie na ihrisku bolo pod našou kontrolou. Chcelo to ešte pridať druhý gól. Ten sa doslova núkal po našom samostatnom nájazde na domáceho brankára. Lenže potom Bystrička po ojedinelej akcii, z priameho kopu vyrovnala. V úvode druhého polčasu sa nám zase podarilo ísť do vedenia, keď Dunčko si spracoval loptu a vystrelil. Potom sme zase mali dva samostatné sóla na bránu. V závere nás súper pritlačil, ale tesné, no myslím si, že zaslúžené víťazstvo, si chalani ustrážili," zhodnotil duel s cennými tromi bodmi tréner FC 34 Peter Poleč.