Stay on this page and when the timer ends, click 'Continue' to proceed.

Continue in 17 seconds

VII. LIGA: Desať gólov v Brestovci, deväť v Hornej Súči, derby vyhrali Stankovce, Machara prišiel o nepriestrelnosť

Source: mytrencin.sme.sk

Očkov (v červenom) v domácom prostredí zdolal Starú Myjavu. (Zdroj: VLADIMÍR CALTÍK)

Od úvodu sa hral vlažný futbal medzi šestnástkami s miernou prevahou domácich. Hostia v 22. min podnikli rýchly útok a Adam Ondrášek otvoril skóre 0:1. Domáci sa nemohli dostať do tempa a aj príležitosť Gábora zostala nevyužitá. Hostia pohrozili v 34. min opäť, ale rýchlu akciu Tomka zastavil Žiška. Vyrovnať mohol Antošík, ktorý minul prízemnou strelou bránu hostí. Čo sa nepodarilo jemu, to využili domáci v 43. min, keď po osi Gábor-Rezníček-Sedláček posledne menovaný vyrovnal na 1:1. Na konci polčasu Bujného strelu Horváth vyrazil na roh. Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívnejšie. Už v 53. min Sedláček hlavičkoval tesne vedľa. O tri minúty sa už skóre menilo. Jemný lob z kopačky Kopúňa skončil v sieti - 2:1. Hostia mohli po rohu v 61. min vyrovnať.

Hlavička Fabiana išla vedľa tyče. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 63. min, keď po kolmici Kopúňa Gábor obišiel aj brankára a zvýšil na 3:1. Domáci sa upokojili a ovládli hru. V 70. min nabil Sedláček Kopúňovi, ale jeho strelu Mikloš bravúrne vyrazil. Ďalšia akcia Gábora nechala vyniknúť Mikloša, ktorý bol na mieste. V 82. min prihrávke Macha našla voľného Gábora a ten sa nemýlil - 4:1: O minútu neskôr mohol zvýšiť striedajúci Hrbas, ale jeho strela z 25 m išla nad bránu. Do konca stretnutia domáci kontrolovali priebeh a pripísali si tri body.

Hráči zápasu: Gábor - Mandinec

Góly: 43. M. Sedláček, 56. M. Kopúň, 63. a 82. M. Gábor - 22. Adam Ondrášek. R Dendis, 130 divákov

TR. STANKOVCE B: Horváth - Antošík, Kopúň, Gábor, Mach (84. Švajčík), Z. Poruban, P. Poruban (46. Ďurčo), Hudec, Žiška, Sedláček (76. Beňovič), Rezníček (76. Hrbas)

V. BIEROVCE/OP.: Mikloš - M. Sivák, Meravý, Fabian, Medvedík (72. D. Ondrášek), A. Ondrášek, T. Sivák, Malých, Mandinec, Bujný (64. Bulko), Tomko

Dolná Poruba - Beckov 0:0

Domáci, povzbudení sériou siedmych zápasov bez prehry a piatich víťazstiev v rade, narazili na súpera, ktorý v dvoch predchádzajúcich kolách bodoval naplno a pritom neinkasoval. Obraz hry zodpovedal predzápasovým štatistikám. Oba tímy sa snažili hrať aktívne, ale zároveň pozorne v defenzíve. Beckov pôsobil kombinačnejšie, Porubu zase zdobil dôraz a nebezpečné protiútoky. V prvej gólovej príležitosti sa ocitol hosťujúci Andrej Bončo, no jeho hlavička z piatich metrov skončila len na ochrannej sieti. Na opačnej strane mohol otvoriť skóre Dalibor Suchý, ani on však samostatný nájazd nezakončil do priestoru brány. O pár sekúnd tesne minula cieľ aj hlavička Ježíka.

Po zmene strán aktéri na trávniku pokračovali v ofenzívnom predstavení. Po hlavičke Žabára sa reflexívnym zákrokom vyznamenal domáci brankár Kresáň. Vzápätí sa predviedol aj Beckovčan Durdík, ktorý zneškodnil tutovku Kevina Suchého. Domáci v závere vystupňovali tempo a do hry nasadili bývalého prvoligistu Petra "Papena" Suchého. Keďže početnú divácku kulisu nerozjasali ani následné pokusy Bajzíka a Ježíka, súboj skončil spravodlivou deľbou bodov. Ku korektnému priebehu stretnutia prispela rozhodcovská trojica.

Hráči zápasu: Vlado - Durdík

R Gavenda, 150 divákov

DOLNÁ PORUBA: Kresáň - Škrovánek, Vlado, Ježík, Klašovec, D. Suchý, Martinák, K. Suchý (81. P. Suchý), Tvrdoň, Bajzík, T. Suchý

BECKOV: Durdík - Važan, Žabár, J. Bončo, Prosňanský, Kuník (62. Hornáček), Magula, Petkov, Macho (89. L. Sedláček), M. Sedláček (62. Lopušan), A. Bončo

Nemšová - Tr. Turná 3:1 (2:0)

V poslednom domácom zápase prebiehajúcej sezóny privítali Nemšovčania súpera z opačného pólu tabuľky, pričom do stretnutia mali výborný vstup, keď už v 2. minúte poslal dlhý pas Križko, ktorý obrana hostí nezachytila a Kijačik zoči-voči brankárovi nezaváhal. Tento moment zápasu paradoxne nepomohol, domáci síce držali loptu takmer stále na svojich kopačkách, hre však chýbalo tempo. Na zaujímavý moment čakali diváci až do záveru prvého polčasu. V 43. minúte Podkopčan peknou prihrávkou vysunul Mitáša, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci, potiahol loptu do šestnástky a s prehľadom obstrelil Lutišana. V 45. minúte sa v súboji s dvomi obrancami hostí presadil Kijačik, ale jeho nájazd brankár hostí vychytal. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci, ale nebezpečné centre do šestnástky gólom neskončili. Po hodine hry chceli zápas zdramatizovať aj hostia, keď hrozili najmä na pravej strane rýchlonohým Hrubým. V 73. minúte sa hosťom zranil M. Mikolášek a keďže tí už vyčerpali svoje striedania, dohrávali iba v desiatich. V 82. minúte po spolupráci Daniela Macharu s Kulom strelou z 5 metrov na 3:0 upravil Kijačik. V 88. minúte po výbornej strele z priameho kopu a ešte lepšom zákroku Jozefa Macharu dorazil loptu do brány domácich Púček.

Hráči zápasu: Daniel Machara - Hrubý

Góly: 2. a 83. D. Kijačik, 43. Š. Mitáš - 88. B. Púček. R Enčev, 150 divákov

NEMŠOVÁ: J. Machara - Kresánek (61. V. Holiček), Podkopčan (75. Ďuriš), Mitáš (75. Švančárek), Mihálik, Križko (46. V. Holiček), D. Machara, Kijačik, D. Machara (82. M. Machara), Kula, Meščánek

TR. TURNÁ: Lutišan - Chmelo (18. Š. Mikolášek), Paraska (63. Konečný), A. Bečka, Púček, Vonkomer, Kapuš, Kostolanský, J. Bečka (46. M. Mikolášek), Hrubý, Kováč

Očkov - St. Myjava 3:1 (3:0)

Očkov dnes privítal Starú Myjavu. Od začiatku sa hralo veľmi opatrne. Hostia sa snažili kombinovať na polovičke a potom nakopávanými loptami prekvapiť domácu obranu. Očkov sa snažil zase kombinačne rozbehať myjavskú obranu. Nakoniec sa im to podarilo hneď trikrát v prvom polčase. Najskôr krásne prešiel do šestnástky Kristián Pavlech, nastrelil tyčku, k lopte sa dostal Gažo a svojim centrom našiel úplne voľného Čechvalu a ten prvýkrát rozvlnil sieť. Druhý gól padol tiež po krásnej kombinácii Pavlech-Surovček, druhý menovaný umiestnenou strelou k vzdialenejšej týči prekonal brankára hostí. Do tretice sa domácim podarilo zvýšiť skóre po rohovom kope, ktorý zahral Peter Drahno, na prvú tyčku si nabehol Branislav Gažo a uzavrel skóre prvého polčasu. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstva v rovnakom duchu. Hostia sa viac snažili, domáci sa zase snažili kontrolovať hru v strede poľa a vyrážať do rýchlych protiútokov. Domáci zahodili niekoľko výborných šancí. Hosťom sa ku koncu predsa len podarilo streliť gól, a preto veľmi korektný zápas skončil v tomto prípade výhrou domáceho Očkova 3:1.

Hráči zápasu: Gažo - Oravec

Góly: 24. M. Čechvala, 33. E. Surovček, 36. B. Gažo - 80. M. Pavel Viskup. R Augustín Pavlovič, 130 divákov

OČKOV : Kukučka - Drahno, Osuský, Gažo (80. Kratochvíl), Surovček, Paldauf, Mečiar, Pavlech, Jurčo, Čechvala, Mišák (74. Ščepko)

ST. MYJAVA: Oravec - Konečný, Pszota, Poriadkov (60. Bies), Hodúl (66. Pavel Viskup), Kováč, Pekník, Hornák, Oríšek, M. Viselka, J. Viselka (79. Matušík)

Horná Súča - Ľuborča 7:2 (3:1)

Góly: 8.,55.,57. a 80. Adam Coník, 25.,41. a 67. J. Dohnan - 44. M. Cibula, 87. J. Brisuda. R Murín, 250 divákov

HORNÁ SÚČA: Kučerák - Dohnan, Jurica (68. STOLÁR), A. Coník, Š. Coník, Sáska, Juriga, Š. Bariš (9. M. Bariš), Farý (68. Ševčík), Repa, Gago (84. Zemanovič)

ĽUBORČA : Husár - M. Patka, Cibula, Chudo, Gajdošík, Podušel, Gabriš, Belko, F. Patka (56. Brisuda), Vavrúš, Masár

Dolná Súča - Kľúčové 1:4 (0:2)

Prvú veľkú šancu stretnutia mali hostia, ktorú však Juraj Beňo nepremenil. V 16. minúte sa mohol presadiť aj Sedláček. Strelu mu však brankár vyrazil na roh. V 27. minúte už sa stav stretnutia menil, keď sa presadil Machara. V 44. minúte po rohu zvýšili hostia na 0:2, keď sa presadil Petrúšek. Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. Šance Sedláčka a Sirotného však mierili vedľa. Udrelo ale na druhej strane, keď v 59. minúte zvýšil na 0:3 Patrik Vavruš. O tri minúty bolo 0:4, keď domáca obrana spravila obrovskú chybu, čo využil Juraj Beňo. V 74. minúte sa dočkali aj domáci. Filip Sirotný sa pekne predral obranou a znížil stav na 1:4. V 80. minúte mohli udrieť domáci, keď sa rútil na brankára Sirotný. Trafil však tyč. V 91. minúte ešte vyslal pekný projektil Križko. S námahou ho však Žilka vytlačil. Hostia si zaslúžene odnášajú tri body.

Hráči zápasu: Sirotný - Juraj Beňo

Góly: 75. F. Sirotný - 27. M. Machara, 44. F. Petrúšek, 59. Patrik Vavruš, 62. Juraj Beňo. R Brezina, 150 divákov

DOLNÁ SÚČA: Hatnančík - Lukšo, Sirotný, Sedláček (72. Dúžek), Holíček, Solár, Trnavský, Križko, Ľ. Vendžúr, J. Vendžúr (62. Ondrišák), Cverenkár

KĽÚČOVÉ: Žilka - Rajníček, Kvasnica, Kiačik (86. Litvin), Petrúšek, P. Vavruš, Hirjak, M. Vavruš (72. L. Vavruš), Machara (79. Vydrnák), M. Beňo (79. Sabadka), J. Beňo (86. Papierník)

Brestovec - Veľká Hradná 6:4 (2:1)

Góly : 4. M. Obuch, 45. O. Čerešňa, 47.,59. a 84. M. Valsa (1 z 11m), 76. E. Pecha - 27. M. Múčka, 51. R. Hlatký, 61. Marek Ševčík, 90. N. Radenović. R Nagy, 100 divákov

BRESTOVEC: Hučko - Tomašech, Šimek, Čerešňa, Obuch, Gaža, Pecha, Valsa, Kubica, Žúrek, Vrábel (15. Caltík, 87. Vido)

VEĽKÁ HRADNÁ: M. Guňovský - Masár, J. Guňovský, Radenović, M. Ševčík, Hečko, Kyjac, Hlatký, Lobotka (89. M. Ševčík), Múčka, Marček

Záblatie - Zamarovce 3:0 (3:0)